pole-truskawek

Truskawki są dziełem człowieka, Powstały ze skrzyżowania pewnych gatunków poziomek.
Nieprzypadkowo kształtem przypominają serce, bo mają na nie istotny wpływ. Badania naukowe potwierdzają, iż jedząc truskawki obniżamy poziom złego cholesterolu i utrudniamy wchłanianie tłuszczu. Jednocześnie zapobiegamy podnoszeniu się poziomu cukru we krwi. Owoce te poleca się reumatykom, a także osobom cierpiącym na schorzenia wątroby i nerek. Warto pamiętać także, że zawarte w nich minerały i witaminy (szczególnie witamina C) korzystnie wpływają na włosy, natomiast truskawkowe maseczki wygładzają i nawilżają cerę.

Niestety sezon na truskawki się kończy i jeśli ktoś nie poczynił odpowiednich zapasów do spiżarni bądź zamrażalnika, musi już o tym zapomnieć. Nie warto już o tym pamiętać gdyż tuż za drzwiami stoją kolejne tak zwane pozorne owoce. Tak – z botanicznego punktu widzenia – truskawki są owocem pozornym. Mimo, że w środku mają wiele atrakcji, to na powierzchni pozostają zawsze przysuszone ziarenka. Często pozostające między zębami…

Czy truskawek można mieć dość? Najwyraźniej widać, że NIE, bo z podobnym hasłem przemierzają wybrzeże czerwone BUSY z dojrzałą w nich zawartością. Przypominają świetlana ich zdaniem przeszłość i zapowiadają jeszcze lepszą przyszłość w czerwonych – lewicowych kolorach. Jak truskawkowe pole traktują miejscowości nadmorskie. Prezentują programy wyborcze, które w takim nieświeżym wydaniu mogą najzwyczajniej nie smakować a z pewnością się już przejadły.

Pin It on Pinterest

Share This